wtorek, 17 grudnia 2013

52. Organizer na łóżeczko

Ostatnio się chwaliłam zdjęciami, słownie, na prawo i lewo, że miałam okazję zrobić coś bardzo, bardzo specjalnego.

Tym czymś okazał się... organizer na łóżeczko. Okazja specjalna, bo dla bliskiej mi osoby, a w takich przypadkach dodatkowo wkłada się jeszcze większy ogrom serducha w pracę i wykonanie. Zwłaszcza, gdy to taki "pierwszy raz", jeśli chodzi o jakieś poważniejsze szycie poza torbami.

Dostałam od przyszłej Mamy materiał i konkretne wytyczne: kieszonki 3+2, zakładki i gumki ściągające, zapięcia na rzepy.

Oczywiście dla mnie najtrudniejszy etapem było wykrojenie. Ta niepewność, że coś utnę nie tak. Na szczęście się udało, oczywiście z niemała pomocą Mamy. Aby organizer nie był zwykłą szmatką, do środka włożyłam ocieplinę płaszczową - dzięki temu nabrał kształtów i wygląda zdecydowanie milej i plastyczniej na łóżeczku.

Oczywiście sporo problemów miałam z kieszonkami, zwłaszcza, gdy Mama rzuciła hasło "fastrygowanie". Ileż to człowiek nauczy się dzięki takim rzeczom ;) Ale moje zdolności szycia idą do przodu.

Przed świętami - specjalna misja, uszyć sobie sukienkę. Materiał już zamówiony, grunt to znaleźć czas w tym ferworze przedświątecznym.

Dodatkowo mam za sobą X-MAS KRAM w CSW w Toruniu, za który ogromnie dziękuję. Było tyle osób, że właściwie nie miałam też kiedy robić zdjęć swojemu stoiskowi, nie mówiąc o innych. Jakieś dwa mam, ale to następnym razem. Póki co - można szykować się jeszcze na dwa - w środę, w Bibliotece Głównej UMK, oraz w niedzielę w Mózgu, w Bydgoszczy. Zapraszam oczywiście :)

A teraz obiecany organizer :)


7 komentarzy:

 1. Ojej, wyszedł znakomicie:) w ogóle to wspaniały pomysł taki organizer!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysł w sam raz dla malucha i dla mamy by ułatwi jej nie tylko przwijanie :) Zdrowych Wesołych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodzinnym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. fajny pomysł, można zabawki przechowywać:)

  OdpowiedzUsuń
 4. niesamowite !! kurcze chciałabym mieć taki talent, fantastyczne rzeczy robisz powodzenia !! i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny wyszedł ten twój organizer :) ja własnie też próbuję coś takiego stworzyć - obecnie utknęłam na etapie doszywania kieszeni. Podoba mi się zastosowane przez Ciebie rozwiązanie - zakładka + gumka na brzegu. Czy możesz zdradzić w jaki sposób ją wszyłaś?

  OdpowiedzUsuń