niedziela, 28 lipca 2013

32. Bajkowe tildy

Często razem z Mamą mamy takie momenty, że siadamy przed komputerem i podziwiamy rękodzieło, zastanawiając się, co samemu by się w tym zmieniło, albo po prostu wykrzykując "ochy" i "achy". Tak też stało się z tildami, co do których są różne podejścia. Jedni je uwielbiają za całkowitą prostotę, urok, a inni nie mogą patrzeć na te niezgrabne ciałka. My uległyśmy zdecydowanie urokowi tild, jednak jak to my, zastanawiałyśmy się, w jaki sposób ukazać je też inaczej. No i Mamie wpadł pomysł bajkowych tild. No i tu zaczęły się wbrew pozorom schody, bo dużo jest bajek, gdzie są same księżniczki, a nie tylko o takie postacie nam chodziło. Na chwilę obecną Mama wymyśliła dwie serie. Pierwsza to postacie z Czerwonego Kapturka: Czerwony Kapturek, Babcia i Wilk. A druga bajka, to Kopciuszek, w której znalazł się tytułowy Kopciuszek i Wróżka Matka Chrzestna. Jak to z tildami bywa, zawsze najwięcej roboty jest z ubrankami, a przy niektórych postaciach Mama naprawdę zachwyciła (przynajmniej mnie ;))

Moi drodzy, oto bohaterzy dzisiejszego wpisu:


Czerwony Kapturek. Niestety mam tylko już takie zdjęcia, bo przed "prawdziwą sesją zdjęciową" Kapturek znalazł swoją właścicielkę. Kapturek miał koszyczek z mnóstwem malutkich warzyw zrobionych na szydełku. Tu jeszcze na zdjęciu grupowym:Babcia Czerwonego Kapturka. Starsza Pani, z chustą i koralami zrobionymi na szydełku :)Groźny Wilk w spodniach na szelkach! Wilk oczywiście ma jeszcze przebranie Babci, żeby mógł przestraszyć Kapturka :)


A tutaj postacie z Kopciuszka:


W fartuszku, aby tylko mógł zaraz przeistoczyć się w prawdziwą księżniczkę:
Na sukience ma śliczne, malutkie różyczki :)A w tym wszystkim pomogła Kopciuszkowi jej Matka Chrzestna Wróżka:)
I jak wyszło? :) A to dopiero początek przygody z bajkowymi tildami :) Wszystkie oczywiście mają zdejmowane ubranka, zapinane na rzepy :)5 komentarzy:

 1. Bardzo fajne. I ciuszki mają świetne. Zwycięzcą dla mnie jest wilk w przebraniu babci ;).

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny talent wspaniałe prace. Wilk ala babcia genialne :))))

  OdpowiedzUsuń
 3. O ja ciee... jakie cudne! :D Świetny pomysł z tym, żeby wszystkie postacie pochodziły z bajek. Gratuluję Wam pomysłu i przede wszystkim talentu. :)

  Pozdrawiam,
  Kazik

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mi się podoba..Zapraszam też do mnie klubtilda.blogspot.com

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń